Új pályázati és pénzintézeti források 2025-ben

2025. február 10. | Hírek

Új pályázati és pénzintézeti források 2025-ben
Az új évben számos program indult a kis- és középvállalkozások fejlesztéseinek támogatására. Az alábbiakban néhány fontosabbat emelünk ki ezek közül.

A vállalkozások visszajelzéseit figyelembe véve módosulnak a GINOP Plusz kkv technológiai hitelprogramok feltételei a rendelkezésre álló források felhasználásának növelése érdekében. A változtatással több vállalkozás számára teszik elérhetővé a támogatást.

Az igényelhető hitelösszeget a Budapesten kívüli projektek esetén 100 millió forintról 150 millió forintra, a budapesti fejlesztéseknél 50 millió forintról 75 millió forintra emelik. A tárgyi eszközök beszerzésénél 100 százalék szállítói előleget nyújtanak az eddigi 50 százalékkal szemben, ezzel is támogatva a projektek megvalósítását. Eltörlik a minimális létszámkorlátozást, így munkavállalót nem foglalkoztató cégek, egyéni vállalkozók is pályázhatnak a hitelre. Fontos változás továbbá, hogy a projekt megvalósítás határidejét a korábbi 18 hónapról 24 hónapra emelik, valamint az induló vállalkozások is jogosultak lesznek pályázni legfeljebb 25 millió forint erejéig. A változtatás révén pályázhatnak azok a vállalkozások is, amelyek korábban már támogatásban részesültek a GINOP Plusz 1. prioritás felhívások keretében.

A Kavosz és a bankszektor együttműködésében 2025. március 1-jétől tovább csökkennek a Széchenyi Kártya Program MAX+ hiteleinek kamatai az új hitelszerződéseknél, elősegítve ezzel a kis- és középvállalkozások (kkv) növekedését, a kamatcsökkentés révén 300 milliárd forinttal nagyobb hitelvolumen válik elérhetővé, ösztönözve ezzel is a gazdasági fejlődést. A beruházási típusú hitelek, – az Agrár Beruházási Hitel és Beruházási Hitel – valamint a lízingkonstrukció kamata 3,5 százalékról 3 százalékra, míg a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ – ideértve a Turisztikai Kártyát is – és a Likviditási Hitel kamata 5 százalékról 4,5 százalékra csökken 2025. március 1-jétől.

A Demján Sándor Program keretén belül az 50 fő alatti vállalkozások digitális fejlődését támogató, 9 milliárd forintos vállalkozásfejlesztő program indult a mikro- és kisvállalkozások számára. A program célja, hogy honlapjuk kialakításához a cégek szolgáltatót válasszanak és benyújtsák fejlesztési igényüket. A „Demján Sándor Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja Program” olyan utalványrendszerű pályázatként kerül meghirdetésre, amely hazai költségvetési forrásból 9 milliárd forint keretösszegből támogatja a KKV-szektor weblap ellátottságának fejlesztését annak érdekében, hogy minél több mikro- és kisvállalkozás legyen elérhető a digitális térben is. A most megnyíló pályázatra olyan vállalkozások jelentkezhetnek, amelyek vagy nem rendelkeznek online jelenléttel, vagy a honlapjuk már elavultnak számít. A vállalkozások voucher formájában 400 ezer és 1,5 millió forint közötti támogatásban részesülhetnek weboldal, közösségi média oldal vagy webáruház létrehozására, fejlesztésére, működtetésére. A programot a Neumann János Nonprofit Kft. bonyolítja le. A voucher birtokában a vállalkozások a kiválasztott szolgáltatót bízhatják meg a honlap fejlesztésére, akár 1,5 millió forint összeghatárig, önerő biztosítása nélkül. A megvalósuló fejlesztések elősegítik a vállalkozások e-kereskedelembe való bekapcsolódását, az egyes folyamatok digitalizálását, az idegen nyelven elérhető weboldalak pedig lehetővé tehetik a cégek nemzetközi piacra lépését.

Bővebb információ:

www.palyazat.gov.hu

www.kavosz.hu

www.palyazat.neum.hu